2118/909
Axel Bredsdorff (f. Birkerød 1883, d. Randers 1947)
Kvinde med barn. Sign. Axel Bredsdorff. Olie på lærred. 87,5×72.
Lærred bør strammes op. Krakeleringer samt mindre afskalninger. Behov for let overfladerensning.
Moderne kunst og design, 4. maj 2021
Vurdering
Hammerslag