1915/​7021

Beninkar af bronze dekoreret med talrige figurer (fejlstøbning). 19. årh. Benin. 37×47 cm.

Proveniens: Ex. Gammel dansk privatsamling.

Aldersrelateret slitage. Fejlstøbning. Karret mangler flere hovedelementer.

Tribal art, 11. april 2019

Vur­dering

5.000 DKK

Hammerslag