2115/889
Arne Jacobsen (f. København 1902, d. sst. 1971)
“Munkegaard”. Sæt på fire indbygningslamper med krans af forkromet metal, ilagt skærm af opalglas. Udført hos Louis Poulsen. Diam. 26,5. (4)
Stand
Let brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 13. april 2021
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
1 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|