1831/1126
“Harlekin”. Ametystring af 14 kt. guld prudet med cabechonslebet ametyst. Str. 56. Ca. 2012.
Original æske og katalog medfølger. Udsalgspris 2012 i henhold til liste 22.500 kr.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser på ametyst.
Smykker, 1. august 2018
Vurdering
Hammerslag