2017/748
Fog & Mørup
“Kongelys”. Bordlampe af bruneret messing, trykknapafbryder. Skærm med mønstret stof. Udført hos Fog & Mørup. H. 46.
Brugsslitage. Tre møtrikker til fastgørelse af skærm mangler. Stof på skærm ved samling løs. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 21. april 2020
Vurdering
Hammerslag
34 bud