Carl Locher (f. Flensborg 1851, d. Skagen 1915)
Kystparti med rester fra et skibsvrag. Sign. C. Locher, Skagen 79. Olie på lærred monteret på malepap. 30×40.
Behov for let overfladerensning. Mindre retoucheringer.