Laurits Tuxen (f. København 1853, d. sst. 1927)
Portræt af L. C. Nielsen. Sign. L Tuxen 1912. Med dedikation: “Til L.C. Nielsen minde om sommeren i Skagen 1912”. Olie på plade. 24×16.
Behov for let overfladerensning.
21 bud
844306 (Autobud) | ||
805348 | ||
844306 (Autobud) | ||
805348 | ||
844306 (Autobud) | ||
805348 | ||
844306 (Autobud) | ||
805348 | ||
844306 (Autobud) | ||
828795 | ||
844306 (Autobud) | ||
828795 | ||
844306 (Autobud) | ||
828795 | ||
844306 (Autobud) | ||
828795 | ||
844306 (Autobud) | ||
828795 | ||
844306 (Autobud) | ||
828795 | ||
844306 |