Thorald Brendstrup (f. Sengeløse 1812, d. København 1883)
Sydlandsk klippeparti i sol. Sign. monogram. Olie på papir monteret på træ. 27×36.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 365, 1977 nr. 38.
Enkelte minimale retoucheringer. Enkelte nålehuller langs kanten. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. november 2020
12 bud