1949/​8547

Russisk skulptur af patineret bronze, forestillende en mand, på base af marmor. Usigneret. 20. årh. H. 44.

Proveniens: Tidligere ejet af en en dansk ambassadeansat i Moskva, hvor han erhvervede fra et kontor hos en kommunistisk partisekretær.

Minimal aldersslitage.

Russisk tema, 5. december 2019

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.550 DKK

1.550 DKK
1.500 DKK