Vilhelm Bille (f. København 1864, d. sst. 1908)
Marine med dampskib i høj sø. Sign. Vilh. Bille 93. Olie på lærred. 91×138.
Flere større reparationer/lapper på bagsiden. Lærred bør strammes op. Behov for rensning. Større ig mindre afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 6. april 2020