2346/682
Johan Rohde (f. Randers 1856, d. Hellerup 1935)
“Kongemønster”. Ostekniv og ostehøvl med skafter af sterlingsølv. Georg Jensen efter 1945. L. hhv. 18,8 og 21. (2)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Slitage i dele af oxidering ved ornamentik.
Moderne kunst og design, 14. november 2023
Vurdering
Hammerslag
19 bud