2109/2024
Damearmbåndsur af stål. Mekanisk værk med automatisk optræk og datovisning. Sølvfarvet skive med sorte indeks og stål visere. Lænke af stål med foldespænde. Omkreds ca. 18,5 cm. Urets diameter 27 mm. 1970'erne.
Ikke-original æske medfølger.
Fremstår med alders- og brugsslitage, ridser. Ridser på glas. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Armbåndsure, 3. marts 2021
Vurdering
Hammerslag