2124/670
Gudmund Olsen (f. Frederiksberg 1913, d. Røsnæs 1985)
“Havn” “Le Port”, 1974. Sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 61×38.
Original stand. Lille stødmærke i nederste venstre hjørne. Enkelte små krakeleringer.
Moderne kunst og design, 15. juni 2021
Vurdering
Hammerslag
18 bud