2432/549
Kai Nielsen (f. Svendborg 1882, d. Frederiksberg 1924)
Figurgruppe af stentøj i form af kvinde med drueklase og to små faune. Dekoreret med brun og blå glasur. Sign. Kai Nielsen. Udført og stemplet hos Bing & Grøndahl, II. H. 14. L. 15.
Nederste kanter/bund delvis afslebet - antageligt som en del af fremstillingen.
Vurdering
828795 | ||
810907 | ||
920941 | ||
1121124 | ||
920941 | ||
892872 |