12005/​94

Fernand E. J. M. Khnopff (f. Belgien 1858, d. sst. 1921)

“The Violinist”. Tryksign. monogram FK. Autolitografi på papir. Udgivet af The Studio 1898. 26×20,5. Rammestørrelse 33×27,5.

Litteratur: Xavier Tricot. Fernand Khnopff. Catalogue Raisonné des Estampes. 2018, nr. 25.

Enkelte pletter.

Kunst, antikviteter & design, 30. januar 2020

Vur­dering

800 DKK

Hammerslag

400 DKK

400 DKK