12005/94
Fernand E. J. M. Khnopff (f. Belgien 1858, d. sst. 1921)
“The Violinist”. Tryksign. monogram FK. Autolitografi på papir. Udgivet af The Studio 1898. 26×20,5. Rammestørrelse 33×27,5.
Litteratur: Xavier Tricot. Fernand Khnopff. Catalogue Raisonné des Estampes. 2018, nr. 25.
Enkelte pletter.
Kunst, antikviteter & design, 30. januar 2020
Vurdering
Hammerslag