J. C. Stadler, 18. årh.
John Bluck, 18. årh.
“Representing the british fleet” & “Representing the Glorius victory”. Håndkolorerede kobberstik. Lysmål hver ca. 57×78 (2).
Proveniens: ”Danske Banks gamle hovedsæde” Antikviteter, kunst og design hidrørende Erichsens Palæ og andre historiske bygninger i Holmens Kanal.
Omfattende skader på “Representing the Glorius victory”. Kraftigt retoucheret og en del flænger. Begge gulnede. Undersøgt i rammerne.
Bemærk: Emnet er omfattet af Hvidvaskloven. Ved hammerslag på 50.000 kr. eller mere inklusivt salær skal køber aflevere kopi af gyldigt billede-id og adresselegitimation for at få udleveret emnet.
Næste bud
Dit maksbud
22 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
820499 (Autobud) | ||
851510 | ||
820499 (Autobud) | ||
851510 | ||
820499 (Autobud) | ||
851510 | ||
820499 (Autobud) | ||
851510 | ||
820499 (Autobud) | ||
851510 | ||
820499 (Autobud) | ||
851510 | ||
820499 (Autobud) | ||
851510 | ||
820499 (Autobud) | ||
851510 | ||
820499 (Autobud) | ||
851510 | ||
820499 (Autobud) | ||
1162128 | ||
820499 | ||
175485 |