Foto endnu ikke klar
1514/​678

Dansk møbeldesign

Armstol med stel af Rio-palisander. Sider, sæde samt ryg betrukket med sort skind.

CITES-certifikat gyldigt indenfor EU medfølger.

Brugsslitage, herunder ridser og mærker.

Effekter der er lavet af Rio-palisander eller indeholder dele af træsorten, kræver et CITES-certifikat for at kunne blive eksporteret fra Danmark til et land udenfor EU. Købere med fast bopæl uden for EU er forpligtet til at indhente denne tilladelse.

Moderne kunst og design, 31. marts 2015

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.850 DKK

1.850 DKK
1.800 DKK
(Autobud) 1.750 DKK
1.700 DKK
1.500 DKK