Foto endnu ikke klar
1514/678
Dansk møbeldesign
Armstol med stel af Rio-palisander. Sider, sæde samt ryg betrukket med sort skind.
CITES-certifikat gyldigt indenfor EU medfølger.
Brugsslitage, herunder ridser og mærker.
Effekter der er lavet af Rio-palisander eller indeholder dele af træsorten, kræver et CITES-certifikat for at kunne blive eksporteret fra Danmark til et land udenfor EU. Købere med fast bopæl uden for EU er forpligtet til at indhente denne tilladelse.
Moderne kunst og design, 31. marts 2015
Vurdering
Hammerslag