2436/​238

Blækhus af forgyldt bronze i form af ridesadel, låg i form af officershjelm, base af alabast, 19. årh.s anden halvdel. L. 12 cm. Derudover en segldås af horn, låg isat medalje for Marie Louise af Østrig Diam. 8 cm, segl samt en mindestele af marmor med medalje for Christian V. Plakette med inskription Memoriae Aeternae Optimi Principis. H. 25 cm. (4)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindestele med afslag på baseb. Segldåse med afslag på indvendig rand.

I Lyngby
Vur­dering

3.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?