2048/177
Fire vaseformede hovedvandsæg af sølv. Mester bl.a. Jonathan Nielsen. Vest Slesvig (f. 1811–1905) og Ole Peter rsnes, Aalborg 1838–1861. 19. årh. H. 9–11 cm. (4)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 23. november 2020
Vurdering
Hammerslag
16 bud