12142/​63

Jens H. Quistgaard (f. København 1919, d. 2008)

Ananas stage af støbejern med otte lysholdere. Udført og stemplet hos IHQ Danish Designs. H. 26 cm

Almindelig brugsslitage.

Kunst, antikviteter & design, 21. oktober 2021

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.150 DKK

1.150 DKK
1.100 DKK
1.050 DKK
1.000 DKK