1951/31
Michael Ancher (f. Bornholm 1849, d. Skagen 1927)
En skagensfisker i sollys. Sign. M. A. 14. Olie på lærred. 39,5×35.
Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia (udskudt), 23. december 2019
Vurdering
Hammerslag
12 bud