Anton Dorph (f. Horsens 1831, d. København 1914)
Parti med Holtug Kirke, Stevns. Sign. A.D. 1887. Olie på lærred. 25×34.
Mindre retoucheringer. Talrige krakeleringer. Behov for rensning. Mindre afskalninger.