2032/173
David Cox (f. Birmingham 1783, d. Harborne 1859)
Høstarbejdere på vej i marken. Sign. David Cox 48. Olie på lærred. 21,5×25.
Større krakeleringer. Mindre retoucheringer. Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. august 2020
Vurdering
Hammerslag