2447/764
Per Linnemann-Schmidt (f. København 1912, d. 1999)
Vase af stentøj, dekoreret med blå harepelsglasur. Sign. PL-S. Udført og mærket hos Palshus. H. 28.
Enkelte minimale overfladeridser og mærker.
Vurdering