2009/282
Victor Qvistorff (f. Aarhus 1882, d. København 1953)
Kystparti med skibe på sundet. Sign. V. Qvistorff, 1929. Olie på malerplade. 25×36.
Ældre malerier, møbler og varia, 24. februar 2020
Vurdering
Hammerslag
27 bud