2144/955
“Diana”. Et sæt på fire lænestole af fyr, udspændt med kanvas og læderstropper. Udført hos Ikea. 1970'erne. (4)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Let løse samlinger. Enkelte pletter. En tværpind fortil med revne.
Moderne kunst og design, 2. november 2021
Vurdering
Hammerslag
14 bud