2119/72
Girard
Lommeur af 18 kt. guld med nøgleoptræk, hvidemaljeret skive med romertal mærket Girard, Genève, støvkapsel af metal. 19. årh. Diam. 47 mm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Optræksnøgle medfølger ikke.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. maj 2021
Vurdering
Hammerslag
13 bud