2010/313
Kinesisk spejl med udskåret hvid jade omgivet af halvædelstene og buddhistiske symboler med emalje, håndtag i form af elfenben prydet med flagermus af emalje. 19. årh. L. 28 cm.
håndtag med to huller i enden til silkesnor. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. marts 2020
Vurdering
Hammerslag
27 bud