2008/​809

Corneille (f. Liège 1922, d. Auvers-sur-Oise 2010)

Oiseau. Polykromt bemalet kunstharpiks/plast. Usign. Edition 99. H. 51, L. 43.

Krakeleringer og optørringsrevner.

Moderne kunst og design, 18. februar 2020

Vur­dering

8.000–10.000 kr.

Hammerslag

7.000 kr.

11 bud

7.000 kr.
6.500 kr.
6.000 kr.
5.500 kr.
(Autobud) 5.000 kr.
5.000 kr.
4.800 kr.
4.600 kr.
4.400 kr.
4.200 kr.
4.000 kr.