1542/948
Dansk møbeldesign
Dækstol af bøg udspændt med kanvas og armlæn af kernelæder. Ubekendt producent, 1960'erne.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Falmet. Nakkepude medfølger ikke.
Moderne kunst og design - udskudt, 15. oktober 2015
Vurdering
Hammerslag
13 bud