2118/959
Dansk snedkermester
Barstol af eg. Sæde betrukket med brunt fløjl. Udført ca. 1940'erne.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og kantafslag. Betræk med huller.
Moderne kunst og design, 4. maj 2021
Vurdering
Hammerslag
33 bud