2103/884
Bent Karlby (f. Aa 1912, d. 1998)
“Kina-Lampen”. Et par pendler med skærme af mat opalglas, skærmholder og montering af messing, bundplader af matglas. Udført hos Lyfa. H. inkl. montering 37. (2)
Stand
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 19. januar 2021
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
16 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||