905/​60

Michael Ancher (f. Bornholm 1849, d. Skagen 1927)

En gammel skagenfisker med pelshue og pibe. Sign. M. A. 97. Olie på lærred. 50×38.

Malerier og tegninger, 30. november 2021

Vur­dering

20.000–30.000 DKK

Hammerslag

32.000 DKK