905/60
Michael Ancher (f. Bornholm 1849, d. Skagen 1927)
En gammel skagenfisker med pelshue og pibe. Sign. M. A. 97. Olie på lærred. 50×38.
Malerier og tegninger, 30. november 2021
Vurdering
Hammerslag