1309/1623
Urtepotte af porcelæn, dekoreret i farver med Børsen i kartouche, modsatte side rosenkrans og initialer på sort grund. B&G. 19. årh. H. 16 cm. Diam. 17,5 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Antagelig efterdekoreret med den sorte farve.
Varia, 28. februar 2013
Vurdering
Hammerslag
14 bud