1708/1578
IWC lommeur af sterlingsølv, skive af sølv med gyldne arabertal og små sekunder, signeret International Watch Co., Schaffhausen, forgyldt værk stemplet med IWC Probus Scafusia logo, serienr. 904945. Ca. 1925–1930. Kassediam. 48 mm.
Uret virker, men der garanteres ikke for funktionaliteten. Kasserand med to buler. Skive let anløbet.
Varia, 23. februar 2017
Vurdering
Hammerslag
12 bud