2115/213
Samling på syv tupilakker af udskåret kaskelottand. Grønland 20. årh. H. 1–11 cm. (7)
Fremstår med alders- og brugsslitage. CITES medfølger. Visse lande uden for EU (tredie lande) forbyder import af effekter som indeholder materialer fra truede arter. Dette katalognummer kan være omfattet af en sådan bestemmelse, hvorfor det tilrådes potentielle købere at gøre sig bekendt med disse regler.
Ældre malerier, møbler og varia, 12. april 2021
Vurdering
Hammerslag
23 bud