1433/754
Dansk kunstner, 20. årh.
Kvindefigur. Sign. monogram. Skulptur af kunststen. H. 31,5.
Enkelte minimale kanthak ved sokkel.
Moderne kunst og design, 12. august 2014
Vurdering
Hammerslag