2139/897
Hans-Agne Jakobsson (f. 1919, d. 2009)
Et par væglamper af messing med tre skærme af gulligt glas. Udført og delvist mærket hos Hans-Agne Jakobsson A/B, Sverige. H. 42. (2)
Stand
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 28. september 2021
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
25 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||