Prince Henrik (f. Talence, Frankrig 1934, d. Fredensborg Slot 2018)
Amourøst par. Sign. af Prinsen “Til Jesper, PH 1997”. Bronze. Unika. H. 13.
Proveniens: Dansk privatsamling. Erhvervet af den nuværende ejer direkte fra Prins Henrik.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og grafik, 17. juni 2020