1734/​159

William & Mary skab af nøddetræ og rodtræ. England, 18. årh.s begyndelse. H. 210. B. 170. D. 55.

Ældre finérskader. Ældre småreparationer. Overdelens sider formentlig omfineret. Almindelige brugstegn. Nøgle medfølger.

Ældre malerier og møbler, 21. august 2017

Vur­dering

15.000 DKK

Hammerslag

10.500 DKK

10.500 DKK