1734/159
William & Mary skab af nøddetræ og rodtræ. England, 18. årh.s begyndelse. H. 210. B. 170. D. 55.
Ældre finérskader. Ældre småreparationer. Overdelens sider formentlig omfineret. Almindelige brugstegn. Nøgle medfølger.
Ældre malerier og møbler, 21. august 2017
Vurdering
Hammerslag