12040/34
Engelsk rejseskriveskrin af mahogni med beslag af messing. Indrettet med skråtstillet skriveplade monteret med filt. 19. årh. H. 16. L. 27. B. 46,5 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Kunst, antikviteter & design, 1. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag
21 bud