Opstilling med blomster, 1914. Usign. Olie på lærred. 50×36.
Udstillet Sophienholm 11–21 august 1994. Med udstillingsmærkat på blændrammen.
Nogle minimale huller i lærredet. Behov for overfladerensning.
Moderne kunst og design (udskudt), 22. oktober 2020