2031/673
Hans Kögl, tilskrevet
“Pioggia D'oro”. Væglampe af forgyldt og bemalet metal med fire lyskilder. 1970s. H. 85. B. 134.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 28. juli 2020
Vurdering
Hammerslag
26 bud