1332/147
Senempire skænk af mahogni prydet med skæringer, svungen front med tre skuffer og tre låger bag hvilke skuffer og hylder samt opbevaringsskuffe til flasker, overdel med hylde. 19. årh. H. 149. B. 160. D. 62.
Ridser og mærker. Revner i træet. Falmet. Nøgle medfølger ikke.
Ældre malerier og møbler, 5. august 2013
Vurdering
Hammerslag