2044/657
Tut Fog (f. 1907)
Lille skål af stentøj, delvist dekoreret med celadonglasur. Sign. monogram TF. Udført og stemplet hos Bing & Grøndahl. H. 6,5. Diam. max. 11.
Almindelig brugspatina, herunder enkelte overfladeridser og mærker.
Moderne kunst og design, 27. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag