2044/​657

Tut Fog (f. 1907)

Lille skål af stentøj, delvist dekoreret med celadonglasur. Sign. monogram TF. Udført og stemplet hos Bing & Grøndahl. H. 6,5. Diam. max. 11.

Almindelig brugspatina, herunder enkelte overfladeridser og mærker.

Moderne kunst og design, 27. oktober 2020

Vur­dering

1.000–1.500 DKK

Hammerslag

550 DKK

550 DKK
500 DKK