Sigurd Eriksen (f. København 1884, d. Oslo 1976)
“Fra Vesterfælledvej, København”. Sign. Sigurd Eriksen 07; titel på etiket på maleriets bagside. Olie på lærred. 75×55.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og grafik, 17. juni 2020