887/810
Kinesisk lågvase, lågskål, kande, drikkekar samt røgelseskar af hvidlig jade, udskåret med fabeldyr og graveret stiliseret design. Vægt 3302 gr. H. 7–22,5 cm. (5)
Prins Henrik: Jadekunst, 29. august 2019
Vurdering
Hammerslag
15 bud