2131/248
Gustav Vermehren (f. København 1863, d. sst. 1931)
En dreng og en kone ved et stråtækt bondehus. Sign. G.V. 15. Olie på lærred. 44×48.
Behov for let overfladerensning. Mindre afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. august 2021
Vurdering
Hammerslag