2142/​656

Kähler

Balusterformet gulvvase af lertøj dekoreret med uranglasur. Sign. HAK, Danmark. Udført hos Kähler. H. 48. Diam. 36.

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Øverste kant med reparationer.

Moderne kunst og design, 19. oktober 2021

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

3.200 DKK

13 bud

3.200 DKK
(Autobud) 3.000 DKK
3.000 DKK
(Autobud) 2.900 DKK
2.800 DKK
(Autobud) 2.700 DKK
2.600 DKK
(Autobud) 2.500 DKK
2.400 DKK
(Autobud) 2.300 DKK
2.200 DKK
2.100 DKK
2.000 DKK