2142/656
Kähler (d. 1900, Keramikværksted, Næstved)
Balusterformet gulvvase af lertøj dekoreret med uranglasur. Sign. HAK, Danmark. Udført hos Kähler. H. 48. Diam. 36.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Øverste kant med reparationer.
Moderne kunst og design, 19. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag
13 bud